Blog (ENG)

Dwa opowiadania w polskiej antologii

Wczoraj miała miejsce premiera antologii „Memento. Opowiadania o życiu i śmierci”, wydanej przez RW 2010. W środku znajdziecie aż dwa moje opowiadania. Osadzony w pseudo-steampunkowym świecie „Bębniarz pana Roache” porusza temat śmierci, natomiast „Siedem procent szans” zajmuje się kwestią życia. Czytaj dalej Dwa opowiadania w polskiej antologii

Moje opowiadanie w „Phantaxis”

W styczniowym wydaniu „Phantaxis”, kanadyjskiego magazynu science fiction i fantasy, ukazało się moje opowiadanie „The Arcanist and the Mage Killer”, osadzone w tym samym świecie co „By the Pact” – powieść, nad którą pracuję.

Magazyn dostępny jest na Amazonie, zarówno w wersji papierowej jak i ebooku, a także w innych sklepach online. Czytaj dalej Moje opowiadanie w „Phantaxis”

„Pokonać Morze” dostępne na stronie i na Wattpad

NewsPLW dziale Czytelnia dostępne jest nowe opowiadanie. Osadzone w postapokaliptycznym świecie, „Pokonać Morze” (dostępne zarówno po polsku, jak i po angielsku) opowiada historię młodego mężczyzny, który wyrusza w podróż, by zrozumieć Morze. Nie podejrzewa, że że spotkany na pustkowiach tajemniczy mężczyzna zmieni nie tylko jego życie, ale i cały świat.

„Pokonać Morze” jest dostępne także na platformie Wattpad. Czytaj dalej „Pokonać Morze” dostępne na stronie i na Wattpad

Opowiadanie dostępne na stronie i na Wattpad

NewsPLByć może zauważyliście już, że na stronie pojawił się nowy dział. W Czytelni znajdziecie listę opowiadań i innych tekstów dostępnych online.

Pierwszym udostępnionym opowiadaniem jest „Miye’s In” (w języku angielskim) – historia fantasy, w której koloniści próbują przetrwać na nowym kontynencie i obawiają się ataku potworów. W tym samym czasie pewna dziewczynka zapada na tajemniczą chorobę.

„Miye’s In” jest również dostępna na Wattpad, jeśli to tam wolicie czytać teksty. Czytaj dalej Opowiadanie dostępne na stronie i na Wattpad

Post gościnny na Double Edged (S)words

NewsPLPodczas tego weekendu mam przyjemność gościć na Double Edged S(words), stronie Marcina Dolecki’s website, na której pojawił się mój post w języku angielskim, A Good Reason to Write (in a Second Language).

Niniejszym zapraszam więc na stronę Marcina, który jest zarówno pisarzem, jak i filozofem.

Zmiany na Melfka.com

NewsPLJeśli odwiedzacie polską wersję mojej strony, zapewne zauważyliście, że od początku 2016 nie było aktualizacji na polskim blogu, mimo że posty pojawiały się w wersji angielskiej.

Podjęłam decyzję o zaprzestaniu tłumaczeń postów na język polski, gdyż często powodowało to opóźnienia i kończyło się na pośpiesznym przekładzie, z którego nie byłam w pełni zadowolona. A ponieważ większość odwiedzających zdaje się wybierać anglojęzyczną wersję strony, utrzymywanie wersji polskiej bloga wydawało się trochę bezcelowe.

Polska wersja strony wciąż będzie zawierać wszystkie informacje związane z moimi publikacjami lub premierami, na nowej stronie „Informacje” (dostępnej także w wersji angielskiej — dla tych, którzy czytają stronę w tym języku, ale woleliby pominąć moje wynurzenia), natomiast mój osobisty blog będzie dostępny jedynie po angielsku, na osobnej podstronie. Czytaj dalej Zmiany na Melfka.com

Miesiąca pisania… Rok pisania.

MoW-PLJak być może zauważyliście, nie napisałam nic o tym, jak minęły mi październik i listopad, ale wbrew pozorom nie porzuciłam wyzwania 365k Club. Przeciwnie. Ostatnie miesiące minęły mi wypełnione zarówno pisaniem, jak i sprawami życiowymi, więc mimo że nie zamieściłam postów z „Miesiąca pisania”, samego pisania nie przerwałam. Czytaj dalej Miesiąca pisania… Rok pisania.

Sobota pisarki-graczki: Age of Wonders

2Niektórzy z Was być może pamiętają wspaniałą serię Heroes of Might and Magic, która połączyła elementy strategii i RPG, jednocześnie tworząc wyrazisty i barwny świat. Byłam wierną fanką serii aż do piątej części i mimo że część bardziej wymagających fanów uskarżała się na zmiany w systemie, ja wciąż dobrze bawiłam się rozgrywając przygotowane kampanie. Jednak baśniowa grafika sprawiała, że zawsze tęskniłam za inną grą, prawdopodobnie mniej znaną, ale mroczniejszą… i dostarczającej takiej samej przyjemności z gry jak HoMM: Age of Wonders. Dlatego nie mogłam oprzeć się wyprzedaży na GOG.com (dzięki, GOG!),  umożliwiającej mi zdobycie obu części gry, w którą pierwszy raz zagrałam, kiedy jeszcze uczyłam się w szkole średniej (a było dość dawno temu).

Age of Wonders przyssało mnie do ekranu na długie godziny, przyciągając scenariuszem umożliwiającym dokonywanie wyboru, mroczniejszą grafiką i ogólnie mniej baśniowym klimatem. A potem upewniło się, że zanurzę się w świat za pomocą fragmentów dziennika głównej postaci (którą mogłam stworzyć i prowadzić przez całą kampanię — tak, jak w każdym „porządnym” RPG) i zachęciło do rozegrania kampanii wybierając różne ścieżki do zwycięstwa. Przyznaję, o wiele chętniej grałam Mrocznymi Elfami z Kultu Burz niż pomagałam Strażnikom Wysokich Elfów, ale i tak ukończyłam kampanie obu frakcji… a przynajmniej tak mi się wydaje. Czytaj dalej Sobota pisarki-graczki: Age of Wonders